Як забезпечити безпеку при використанні послуг Paysera?

Система Paysera повністю захищена, проте безпека облікового запису та даних також залежить від ваших дій в інтернеті. Наведені нижче рекомендації допоможуть вам убезпечити ваші дії в інтернеті в цілому та в обліковому записі Paysera зокрема.

Обліковий запис

Ви можете підключитися до системи Paysera через мобільний додаток (ввівши пароль або за допомогою біометричних даних) або через браузер.

Щоб підключитися через браузер:

1. Зайдіть на сайт https://www.paysera.com, натисніть УВІЙТИ, і ви будете перенаправленні на сторінку підключення https://bank.paysera.com/uk/login/.

2. Виберіть спосіб ідентифікації: електронна пошта або номер телефону. Введіть вибрані дані.

3. Виберіть спосіб підключення до облікового запису:

  • через мобільний додаток. У цьому випадку в мобільному додатку потрібно буде підтвердити контрольний код (він повинен збігатися з кодом, що відображається у вікні браузера). Відкрийте додаток Paysera та проведіть пальцем по полосі підтвердження, якщо код, який відображається на екрані входу, збігається з кодом в додатку. Для більшої безпеки рекомендуємо використовувати для ідентифікації при підключенні до додатку "Touch ID" або "Face ID".
  • за допомогою пароля. Ввівши пароль, ви ввійдете в свій обліковий запис в системі Paysera і зможете переглядати інформацію по рахунку, проте інші функції будуть недоступні. Щоб повноцінно керувати своїм обліковим записом, вам потрібно буде підтвердити підключення: у меню зліва натисніть Підтвердження входу та оберіть один із способів – через мобільний додаток або за допомогою SMS-повідомлення. Будь ласка, враховуйте, що за послугу SMS-повідомлення стягується додаткова плата.
#
#

При підключенні до облікового запису через браузер пам'ятайте про кілька дуже важливих правил безпеки:

  • відкрийте у браузері нове вікно та введіть адресу https://www.paysera.x (замість «х» можуть бути введені лише наступні домени: lt, com, lv, bg, ee, pl, es, de, ro, al, ge). У правому верхньому куті натисніть ВХІД У СИСТЕМУ, і ви будете перенаправленні на сторінку https://bank.paysera.com/uk/login. Переконайтеся, що з'єднання шифрується (в адресному рядку відображається замок, адреса починається з "https", і в кінці є буква "s" - в деяких випадках її видно тільки після натискання на адресний рядок), а для безпечного з'єднання використовується виданий виключно Paysera електронний сертифікат, як показано на зображенні.

Система недоступна з інших, хоча і дуже схожих адрес, таких як www.payssera.com, bank.paysera.anotherdomain.com, paysera.myf1ntech.com/paysera/login та ін.

Якщо ви відкрили сайт, використовуючи подібну адресу, і він дуже схожий на офіційний сайт Paysera, швидше за все, ви попалися на прийом шахраїв. В такому разі не вводьте ніяких даних і негайно зв'яжіться з Центром обслуговування клієнтів Paysera.

  • завжди виходьте з облікового запису, закінчивши роботу з нею. Уникайте підключення до інтернет-банку зі сторонніх пристроїв, оскільки на них можуть бути встановлені програми із запам'ятовування паролів та інших даних програми.
  • рекомендуємо перевіряти IP-адреси, з яких здійснювалось підключення до вашого облікового запису, хоча б один раз на місяць. Для цього виберіть Налаштування > Налаштування облікового запису > Історія підключень. Якщо у вас виникли будь-які сумніви, перевірте, чи здійснювались якісь операції та підключення з використанням іншої IP-адреси. У системі Paysera клієнт може встановити IP-адреси, з яких можна підключатися до його облікового запису. Для цього виберіть Налаштування > Налаштування облікового запису > Додаткові заходи безпеки. Якщо у вас виникли підозри щодо того, що до вашого облікового запису могли підключатися сторонні особи, негайно зв'яжіться з Центром обслуговування клієнтів Paysera.
  • не повідомляйте нікому дані для підключення до облікового запису. Якщо хтось запропонував вам відкрити рахунок Paysera від свого імені або від імені іншої особи або здійснити якісь фінансові операції, зв'яжіться з Центром обслуговування клієнтів, і вам скажуть, що робити.
  • оновлюйте свою особисту інформацію та контактні дані, як тільки вони змінилися. У випадку інциденту, пов'язаного з безпекою, або для того, щоб повідомити вам важливу інформацію, співробітникам Paysera може знадобитися негайно зв'язатися з вами та/або ідентифікувати вас належним чином. 
  • новозареєстрованим клієнтам Paysera слід звернути увагу на «Анкету клієнта». На зображенні праворуч показано, як вона виглядає в мобільному додатку Paysera.
#

Пароль облікового запису

Пароль для підключення до облікового запису має бути унікальним та складатися не менше ніж із 8 символів, включаючи великі і малі літери, цифри і спеціальні символи.

Будь ласка, не використовуйте в паролі інформацію про себе та своїх близьких (наприклад, дати народження, імена та прізвища рідних і друзів, клички тварин або комбінації цифр і букв, які можна легко вгадати).

Спробуйте запам'ятати пароль і не зберігати його в записнику, телефоні або деінде. Рекомендуємо використовувати спеціальні програми-сховища для паролів та зашифрувати ваш пароль.

Не використовуйте один і той самий пароль у різних системах, оскільки він може бути використаний у тому числі для підключення до вашого облікового запису Paysera. Якщо у вас виникли підозри щодо того, що ваш пароль могли дізнатися сторонні особи, негайно змініть його та перевірте, чи не було несанкціонованих підключень до вашого облікового запису, непідтверджених вами платіжних операцій з використанням вашого рахунку або спроб їх здійснити.

Рекомендується змінювати пароль кожні 3-6 місяців.

#

Смарт-пристрої

Використовуйте лише легально імпортовані та придбані пристрої з оригінальним ліцензованим програмним забезпеченням та мобільними додатками, завантаженими лише з «Google Play» та «App Store».

Коли пристрій не використовується, він має бути заблокований за допомогою спеціального коду, пароля тощо. Код блокування пристрою та PIN-код програми Paysera не повинні співпадати з частинами вашого номера телефону, номера машини та дати народження або складатися з комбінацій цифр, які легко вгадати – всі коди мають бути унікальними. Також рекомендуємо використовувати «Touch ID» або «Face ID».

Попередньо встановлене та інше програмне забезпечення має оновлюватися одразу після того, як його виробник оголосив про випуск оновлення. Оновлення призначені для усунення недоліків, пов'язаних як з функціональністю програми, так і безпекою. Тому вони є однією з гарантій безпеки операцій, які здійснюються з використанням вашого пристрою.

На всіх пристроях, які Ви використовуєте для підключення до облікового запису Paysera, встановіть антивірусні програми. Ми також рекомендуємо встановити (особливо на комп'ютерах) міжмережевий екран (англ. firewall), який не дозволить підключитися до пристрою через інтернет.

#

Інші дії в інтернеті

Будьте пильні, коли надаєте свої дані в інтернет-просторі - переконайтеся, що сайт надійний.

Перед здійсненням покупок в інтернеті, перевірте репутацію і рейтинг продавця на форумах та інших сайтах. На ненадійність інтернет-магазину може вказувати щойно зареєстрована назва (домен) сайту, а також відсутність у компанії реальної назви, коду реєстрації та контактної інформації. Зверніть увагу і на адресу сайту: переконайтеся, що він розпочинається з https:// і що в ньому присутня літера «s».

Інтернет-магазини часто пропонують оплатити покупки картою та запитують дані карти. Здійснюйте покупки на сайтах, на яких доступні спеціальні логотипи, що підтверджують безпеку платежів: 3-D Secure», «Verified by Visa» або «MasterCard SecureCode».

Не натискайте на невідомі або замасковані (наприклад, скорочені, що не розкривають справжнього джерела) посилання у соціальних мережах, SMS-повідомленнях та електронних листах. Також не відкривайте невідомі документи, не встановлюйте програмне забезпечення з невідомих джерел та не відвідуйте небезпечні сайти. 

#
#

Сертифікована безпека

Безпека системи Paysera підтверджує її відповідність міжнародному стандарту безпеки даних індустрії платіжних карт PCI DSS (англ. Payment Card Industry Data Security Standard). Цей стандарт безпеки регламентує вимоги до компаній, які приймають платежі картками та обробляють дані клієнтів. Система Paysera відповідає найвищому стандарту безпеки (1 рівня), що дозволяє безпечно здійснювати понад 6 мільйонів карткових операцій на рік.

#

У будь-який підозрілій ситуації (отримавши підозріле повідомлення від імені Paysera, помітивши сумнівні операції у виписці по рахунку, втративши дані для підключення або зрозумівши, що ви ввели їх на несправжньому сайті тощо), без зволікання зверніться в службу підтримки клієнтів Paysera. Ми завжди допоможемо знайти вихід!