Чому ми просимо надати особисту інформацію? 

«Знай свого клієнта» (англ. Know Your Client)

Кожен клієнт очікує від своєї фінансової установи надання йому потрібних та якісних послуг та забезпечення безпеки його коштів. Саме з цією метою фінансові установи по всьому світу керуються у своїй діяльності принципом «Знай свого клієнта». Ми – не виняток. 

Відповідно до цього принципу ми періодично ставимо своїм клієнтам питання щодо їх фінансової діяльності та просимо їх регулярно оновлювати в системі свої особисті дані. Даний процес не пов'язаний з якимись підозрами у злочинній діяльності та стосується всіх без винятку наших клієнтів. Збір інформації допомагає запобігти фінансовому шахрайству та крадіжці особистих даних і таким чином забезпечити безпеку ваших коштів та дотримання ваших інтересів.

#
#
Дуже важливо розуміти, що кожна анкета заповнюється окремо, і її відповіді відрізнятимуться залежно від сфери вашої діяльності, рівня доходу тощо. 

1. Джерела доходів.

Виберіть, звідки ви отримуєте кошти. Ви можете вибрати декілька варіантів відповіді. Наприклад, якщо головним джерелом ваших доходів є зарплата, але іноді ви отримуєте кошти і в результаті індивідуальної діяльності – виберіть обидва варіанти. 

Якщо ви вибрали такі варіанти, як індивідуальна діяльність чи інші джерела, обов'язково уточніть свою відповідь – якою індивідуальною діяльністю ви займаєтеся або з яких інших джерел ви отримуєте кошти. 

2. Плановий місячний оборот коштів.

Виберіть плановий місячний оборот коштів. Наприклад, якщо ви заробляєте близько 800 EUR, а інших джерел доходу у вас немає, виберіть – до 1000 EUR. 

3. Участь у політичній діяльності. 

Вкажіть, чи пов'язана ваша робота з політикою – можливо, ви працюєте в Сеймі, є членом політичної партії тощо. Виберіть «так», якщо ви працювали/обіймали посаду в цій сфері менше року тому.

4. Родичі.

Можливо, ваші близькі займаються політичною діяльністю, займають важливу посаду у міжнародних чи національних інституціях? Виберіть «так» і в тому випадку, якщо це було менше року тому (наприклад, вісім місяців тому).

5. Кінцевий вигодонабувач.

Кінцевим вигодонабувачем є власник рахунку та особа, якій належать кошти на рахунку. Нагадуємо про те, що ви можете відкрити рахунок лише для особистих потреб.

Особисті дані

Контактні дані, громадянство, місце проживання, сфера діяльності тощо. 

Фінансові дані 

Джерела коштів, вигодонабувачі, суми на рахунку та їх призначення.

Питання до компанійв 

Вид, обсяг та сфера здійснюваної економічної діяльності, бізнес-партнери та ризик-профіль компанії.

Конкретні платежі 

Деталі конкретної платіжної операції.

  • Під час реєстрації; 
  • Приблизно один раз в рік, з метою оновлення наявних даних;
  • У разі виявлення нехарактерних для клієнта операцій, при здійсненні платежу на велику суму або повторюваних платежів на дрібні суми. У таких випадках ми можемо поставити додаткові запитання мети операції, джерела коштів тощо.

У деяких випадках клієнти, які своєчасно не надали необхідні дані, не зможуть користуватися певними фінансовими послугами. 

Чим швидше та точніше ви відповісте на всі наші запитання та надасте необхідні документи та іншу інформацію, тим швидше ми зможемо здійснити ваш переказ, зняти обмеження на користування рахунком або просто надати право користуватися всіма послугами Paysera. 

Ми відповідально зберігаємо особисті дані клієнтів і використовуємо їх виключно для забезпечення безпеки. 

Однак ми співпрацюємо з правоохоронними органами, які мають право звертатися до постачальників платіжних послуг для отримання інформації про фінансову діяльність клієнта.

KYC (англ. Know Your Client; укр. «Знай свого клієнта») – це всі дії, які дозволяють нам  та іншим фінансовим установам дізнатися більше про своїх клієнтів та помітити нехарактерну для них поведінку. 

Анкети. Заповнення анкет є обов’язковим для всіх без винятку клієнтів і не пов’язане з будь-якою підозрою у злочинній діяльності.  

Інформація. Ми можемо попросити клієнтів надати різноманітну інформацію – від їх контактних даних до деталей конкретних фінансових операцій. Ця інформація ретельно зберігається і не використовується в маркетингових або інших цілях, не пов’язаних із безпекою. 

Захист коштів. Превентивні заходи такого характеру вживаються для захисту коштів та інтересів не тільки наших клієнтів, але й інших осіб від фінансових шахраїв.

Закони. Отримання інформації про діяльність клієнта регламентується законами, якими керуються усі фінансові установи. Постійний моніторинг та оновлення інформації клієнтів є важливою складовою у боротьбі з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму. 

#

У вас ще є питання?

Якщо ваш рахунок був закритий, доступ до нього був обмежений, або ви хочете дізнатися, як цього уникнути – ознайомтесь з нашою інформацією про заходи безпеки, які використовуємо ми та багато інших фінансових установ.

Якщо ви ще не знайшли відповіді на всі свої запитання, зверніться до служби підтримки клієнтів Paysera.